ŠNEČÍ FARMA

Nejvíce zkušeností s chovem

vám přinese zkušenost vlastní.

naše farma v médiích:

server vitalia.cz 2018

Hlemýždí sliz nachází využití v kosmetice

Hospodářské noviny 2019

Na Moravě chová farmář africké hlemýždě.

Poptávka po šnečím mase i slizu podle něj stoupá

Podívejte se jak šel čas na naší farmě.

2020

Dobroty a degustace

Pracujeme na nových stránkách šenečí farmy a e‑shopu dobrotyzulity.cz. Spouštíme oficiální prodej šnečích prodkutů a degustací.

2019

Chov, kaviár, sliz a dobroty

Rozšiřujeme nová pole na číslo 10000 m². Začínáme nabízet šnečí kaviár a sliz pro kosmetické účely. Se státní správou finišujeme provozovnu a stále ladíme naše postupy výroby a přípravy šnečích produktů. Připravujeme program šnečích degustací na akcích jak na farmě, tak u našich klientů. Stále prodáváme šneky pro chov, krmivo a podporujeme naše farmáře.

2018

Pořizujeme druh Helix Aspera Müller, připravujeme Dobroty

Chov je stabilizovaný, budujeme nový chladicí box na 2 tuny šneků a vlastní líheň. Prodáváme chovné šneky a šnečí maso pro zpracování do restaurací. Do chovu přidáváme další druh Helix Aspersa Müller, který je v kulinářském oboru žádaný, protože je velmi chutný a méně náročný na přípravu. Připravujeme vlastní šnečí produkty a řešíme s hygienickou stanicí a veterinární správou provozovnu pro výrobu šnečích produktů.

2017

Opět rozšiřujeme, měníme a chováme

Měníme některá chovná pole, protože nevyhovují. Rozšiřujeme chovné plochy. Zavádíme do chodu program Náš Farmář, který je doprovodnou součástí prodeje chovných šneků a slouží k pomoci začínajícím farmářům.

2016

Rozšiřujeme políčka a řešíme líheň

Naše políčka už čítají 5000 m². Zjišťujeme, že řešit rozmnožování jen v sezóně je možné, ale s vlastní líhní můžeme mít chov pod ještě větší kontrolou. Pronajímáme si první straší objekt a budujeme líheň. K živým šnekům po zazimování tak přidáváme na chovná pole i vajíčka a ještě více rozšiřujeme množství chovaných šneků.

2015

Krmivo je základ

Na základě francouzského originálního složení z UFAC Francie, kterou se nám podařilo získat ve spolupráci s předními odborníky na výživu hospodářských zvířat společnosti Trouw Nutrition Biofaktory s.r.o. v České republice, řešíme vlastní krmnou směs pro všechny druhy hlemýžďů. Směs je přizpůsobená pro chov v našich podmínkách a obsahuje všechny nezbytné vitamínové složky přes analytické složky až po nutriční doplňkové látky. Zjednodušeně řečeno od vápníku až k vitamínům.

2014

Šnečí farma je na světě

První znalosti a poznatky z chovu i dlouholeté zkušenosti odborníka v oblasti hlemýžďů MVDr. Miroslava Pavlíčka přispěly k zdárnému vytvoření naší farmy. Ne malou mírou se podílel také Doc. Ing. Zdeněk Frydrych CSc. Pro zimní spánek máme již připravený malý chladící box.

2013

Začínáme s chovem

Pořizujeme první šneky Helix Aspersa Maxima a máme první malé políčko o 1000 m². Vše řešíme na základě chovných studií z Francie a Itálie a zavádíme postupy správného chovu.

Veškeré dotazy

vám rádi zodpovíme

Telefonicky nebo emailem.

+420 734 488 350

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.